Bu gün vitse-prezident Ceyms Devid Vens və Prezident İlham Əliyev Bakıda görüşərək 8 avqust tarixli tarixi Ağ Ev Sülh Sammitinin icrasını müzakirə edib, regionda sülh, təhlükəsizlik və rifah naminə ortaq öhdəliklərini bir daha təsdiqləyiblər. Görüş çərçivəsində liderlər ABŞ–Azərbaycan Strateji Tərəfdaşlıq Xartiyasını imzalayıblar. Bu sənəd iki ölkə arasında ikitərəfli münasibətlərin daha da möhkəmləndirilməsinə xidmət edəcək. Birləşmiş Ştatlar Cənubi Qafqaz regionunun böyük potensialının reallaşdırılması istiqamətində Azərbaycanla sıx əməkdaşlığı davam etdirməyə sadiqdir.
🇺🇸🇦🇿🇺🇸🇦🇿🇺🇸🇦🇿
Today, Vice President JD Vance and President Ilham Aliyev met in Baku to discuss the implementation of the historic August 8 White House Peace Summit and reaffirm their shared commitment to regional peace, security, and prosperity. The leaders signed the U.S.-Azerbaijan Strategic Partnership Charter, which will strengthen bilateral relations between our countries. The United States remains committed to working with Azerbaijan to unlock the great potential of the South Caucasus region.